БРЮССЕЛЬ (QHA) -

За умови зняття санкцій Росія лише уникне відповідальності за агресію відносно України та анексію Криму, але не припинить свої спроби з дестабілізації обстановки в Україні та Європі. Про це екс-генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив на своїй сторінці у Фейсбук.

Також екс-генсек Альянсу висловив сподівання, що президент США зможе мотивувати представників російської влади піти на переговори про врегулювання конфлікту в Україні.

— З повагою до права нового президента США проводити зовнішню політику, як він її бачить і як вигідно для США, я хотів би застерегти проти скасування будь-яких санкцій щодо Росії без конкретних поступок. Російські лідери намагаються уникнути відповідальності за їх незаконне приєднання Криму і дії в Східній Україні. Ослаблення санкцій тільки підбадьорить агресію Росії в регіоні, ставлячи інтереси безпеки України та США під загрозу зриву. Ми хотіли б сподіватися, що президент Дональд Трамп дослухається порад своїх міжнародних союзників і продовжить закликати Росію до відповідальності за свої дії та змусить її прийти до столу переговорів з мирного врегулювання конфлікту, який спровокований лідерами Росії.

Нагадаємо, що відносини НАТО і Росії істотно загострилися після скоєння РФ у 2014 році військової агресії проти України, окупації Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей.

Андерс Фог Расмуссен неодноразово підкреслював, що Крим був і залишається українською територією і цивілізований світ ніколи не визнає півострів за Росією.

Як повідомляло QHA, влітку 2016 року Расмуссен визнав, що НАТО не було готове до атаки Росії на Крим: «Росія почала «гібридну війну», поєднуючи звичайні військові дії, дії «зелених чоловічків», складну інформаційну та дезинформаційну кампанію. Нас дійсно ці події застали зненацька, і я не думаю, що ми могли зробити більше або зробити щось інакше».

ФОТО: інтернет

QHA