СІМФЕРОПОЛЬ / Акмесджит (QHA) -

Екс-депутат Державної Думи від КПРФ Денис Вороненков, який заявив про отримання українського громадянства, був співавтором поправки до Кримінального кодексу Росії, за яким судитимуть заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, повідомила у Фейсубке дочка Умерова Айше.

Ільмі Умеров прокоментував дану ситуацію:

— Проти мене порушено кримінальну справу саме за цією статтею, слідчий готує «справу» до суду. «Світить» до 5 років. А Вороненков, будучи співавтором ст. 280.1 і який голосував за «приєднання», чекав розпростертих обіймів в Україні? Зрадив один раз — зрадить ще...

Раніше народний депутат України Ганна Гопко звернулася до президента України з приводу отримання Вороненковим українського громадянства.

 

— Якщо Вороненков отримав громадянство, то повинен відповідати за приєднання Криму і Севастополя до Росії відповідно до законів України, — зазначила Гопко.

Як повідомляло QHA, колишній депутат Держдуми РФ Денис Вороненков повідомив, що отримав громадянство України, і підтвердив, що дав свідчення в Генпрокуратурі проти екс-президента Віктора Януковича і кримського колаборанта Сергія Аксьонова. За його інформацією, Аксьонов першим написав заклик до президента РФ Путіна про введення військ до України, однак у Кремлі чекали більш серйозної політичної заяви з України, тому пізніше до Адміністрації президента РФ надійшов лист від Януковича.

Дениса Вороненкова в Росії звинувачують у шахрайстві та юридичних фальсифікаціях.

ФОТО: інтернет

QHA