КИЇВ (QHA) -

Економіка, безпека та оборона — головні для України питання, які потребують невідкладного вирішення. Зокрема, на цьому тижні депутатам Верховної Ради необхідно визначити, в якому стані знаходиться Україна, заявив народний депутат України від партії «Батьківщина» Сергій Соболєв.

— АТО — це зовсім інші законодавчі ініціативи, які зараз регулюють положення в країні. Якщо це дійсно агресія Росії, а територія східного Донбасу — окупована територія — це абсолютно інший стан, яке дозволяє нам фактично в усіх напрямах вести не просто захист, а й наступ на міжнародній і дипломатичній лінії, у міжнародних судах, — сказав він.

На заході було відзначено, що сьогодні зовнішній ворог України веде не тільки гібридну та інформаційну війну, а й бойові дії. Народний депутат від партії БПП Борислав Розенблат закликав колег об'єднати свої зусилля.

— Зараз зовсім не на часі розділяти Україну. Ми не повинні бути, як лебідь, щука і рак. У нас має бути один напрям у роботі політичної верхівки України, який ми повинні продемонструвати всьому світу, — сказав депутат.

Про необхідність повернути контроль над українсько-російським кордоном нагадав народний депутат України від фракції «Народний Фронт» Вадим Кривенко. Він вважає, що для цього потрібно повернутися до реалізації проекту «Стіна».

— Сьогодні практично повністю зупинено фінансування робіт з будівництва кордону з РФ.  Адже це не тільки зведення бетонної стіни, це і аркадні шляхи, які дозволяють проводити оперативне перекидання військ, і установка електронних засобів стеження, і фортифікаційні споруди. Це ціла військова наука.

Ми розуміємо, що РФ ні сьогодні, ні завтра нікуди не дінеться. І ми приречені перебувати поруч із таким сусідом. Тому такі роботи треба продовжувати. Однак на сьогоднішній день роботи на кордоні повністю припинені. Розпорядником грошей є ДПСУ.

Незважаючи на чутки про те, що на будівництві кордону розкрадені мільярди гривень, потрібно контролювати витрату бюджетних коштів, потрібно перевіряти і витрати коштів на військово-промисловий комплекс, який виготовляє сучасну зброю, необхідну для захисту нашої незалежності на сході, — зазначив Кривенко.

Народні депутати планують на найближчій сесії ініціювати законопроекти, які стосуються забезпечення безпеки держави, матеріального забезпечення війська, а також проведення медичної та судової реформ і активізації економіки.

При цьому всі народні обранці були одностайні в тому, що основними пріоритетами законодавчої діяльності в 2017 році залишаться євроінтеграція, боротьба з корупцією, державна цілісність України і реформа державного апарату.

Олександра Панкевич

QHA