ЛЕ-ГРАН-САКОН (QHA) -

Європейська мовленнєва спілка (EBU), що займається організацією пісенного конкурсу Євробачення, на наступному тижні розгляне питання про застосування санкцій щодо України та Росії за ситуацію, яка склалася цього року. Про це німецький ZDF Heute повідомив з посиланням на главу оргкомітету конкурсу Франк-Дітера Фрайлінга.

Посадовець мовної спілки зазначив, що питання штрафу полягає лише у виборі санкції — грошовий штраф, позбавлення спонсорської підтримки, усунення від участі у конкурсі на термін до трьох років та інші, передбачені статутом EBU.

Фрайлінг стверджує, що Україна взяла на себе зобов'язання забезпечити виступ всіх учасників, але не виконала його стосовно конкурсанта від РФ — співачки Юлії Самойлової.

Обмежувальна міра для Росії буде введена за те, що вона порушила правила конкурсу, оскільки представники її делегації не були присутні на обов'язкових попередніх зустрічах у Києві на початку року.

Нагадаємо, співачці Юлії Самойловій, яка мала представляти Росію на Євробаченні-2017, Служба безпеки України офіційно заборонила в'їзд на територію країни протягом трьох років. Причиною послужило те, що 2015 року Юлія Самойлова виступила в місті Керчі (окупований Крим), порушивши тим самим законодавство України.

Президент України Петро Порошенко в ході візиту до Латвії зазначив, що Росії не потрібна участь у Євробаченні — їй потрібна провокація. Саме тому Москва вирішила направити до Києва виконавицю, яка побувала в окупованому Криму, і саме тому вона не погодилася організувати трансляцію її виступу.

14 квітня Європейська мовленнєва спілка (EBU) офіційно підтвердила, що 2017 року Росія не братиме участі у Євробаченні.

ФОТО: інтернет

QHA