КИЇВ (QHA) -

Сьогодні у парламенті обговорювалося наболіле питання незаконного видобутку бурштину.

— Тіньовий ринок бурштину оцінюється в не один мільярд доларів. На превеликий жаль, на початку цього року (довкола бурштину  ред.) відбулися події, після яких двоє громадян України позбулися життя. І ці розборки мають місце не тільки на Житомирщині, а й по всі Україні. Майже два роки тому в першому читанні було прийнято законопроект від 26.12.2014 № 1351-1, який вдосконалює правове регулювання стосовно видобутку та реалізації бурштину, повідомив Дзюблик.

За словами нардепа, відповідним комітетом була створена робоча група, до складу якої увійшли народні депутати, представники громадськості та різних міністерств, які провели низку круглих столів та виїзних засідань.

До комітету надійшло понад 400 пропозицій від народних депутатів, з яких 154 враховані та 247 відхилені. Головне юридичне управління висловило низку зауважень до даного законопроекту. Однак, заважаючи на нагальну необхідність прийняття даного законопроекту, комітет запропонував прийняти законопроект 1351-1 у другому читанні, запропонував Дзюблик.

Також нардеп повідомив, що до податкового кодексу України урядом були внесені зміни, спрямовані на запровадження державної монополії та контролю за видобутком та реалізацією бурштину.

— Таким чином збільшено ставку рентної плати майже в 5 разів. Крім того, урядом надано державному підприємству "Бурштин - Україна" дозвіл на розробку робочих проектів щодо видобування бурштину. За таких обставин виникає питання про те, яким чином уряд планує реалізувати намічені плани щодо видобутку бурштину,  наголосив депутат.

Він також висловив стурбованість з приводу того, що затримка схвалення проекту ЗУ уповільнить здійснення децентралізації. Бо саме реалізація цього законопроекту має підвищити роль обласних рад та надати цивілізовані умови для роботи старателів, тобто людей, які займаються видобутком бурштину.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, на початку листопада 2016 року на Рівненщині розпочав роботу поліцейський спецназ. Після курсів підготовки сертифікати отримали бійці КОРДу з Рівненщини та Донеччини. За планами МВС, спеціальним підрозділом має бути покрита кожна область. Головним завданням підрозділу є протидія злочинам із застосуванням зброї: затримання злочинців, організованих злочинних угруповань, проведення спецоперацій зі звільнення заручників.

QHA