КИЇВ (QHA) -

Головною військовою прокуратурою України було притягнуто до кримінальної відповідальності двох громадян держави-агресора Росії за участь у терористичних організаціях і ведення агресивної війни проти України. Про це повідомляє офіційний сайт ГПУ.

Так, було встановлено, що громадянин Російської Федерації, уродженець Северодвінську Архангельської області, у квітні 2016 вступив до терористичної організації «ЛНР», а потім у складі незаконного збройного формування брав участь у бойових діях проти сил АТО на території Донецької та Луганської областей. Цей росіянин разом із двома іншими терористами біля населеного пункту Троїцького Луганської області скоїв напад із застосуванням вогнепальної зброї та вибухових пристроїв на пункт ЗСУ, і під час бою був поранений і затриманий. Співучасники терориста з РФ були ліквідовані.

Уродженець Москви, який раніше працював у МВС РФ, з січня 2015 по вересень 2016 брав участь у терористичній «ДНР», де воював проти підрозділів сил АТО. 8 вересня він був затриманий біля Троїцького разом зі зброєю і боєприпасами.

Зазначеним громадянам Російської Федерації повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації, керівництво такою групою чи організацією або участь у ній, а так само організаційне чи інше сприяння створенню або діяльності терористичної групи чи терористичної організації), ч. 1 ст. 263 (носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 437 КК України (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій за попередньою змовою групою осіб). Щодо кожного з них застосовано запобіжний захід у вигляді утримання під вартою.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, за розслідуванням агресивних дій проти України був засуджений вже 31 російський військовослужбовець, що може бути трактовано як підтвердження агресивної війни Росії проти України.

ФОТО: інтернет

QHA