КИЇВ (QHA) -

У Києві двоє нових суддів Конституційного суду склали присягу. Сергій Головатий і Василь Лемак були призначені на посади президентом України Петром Порошенко ще наприкінці лютого.

На урочистій церемонії був присутній глава держави, який зазначив, що Головатий і Лемак — перші судді, обрані на основі відкритого конкурсу.

— Сьогодні вкрай важливий день для Конституційного суду і для України. Сьогодні приймають присягу двоє суддів. Вперше це відбулося за допомогою відкритого прозорого конкурсу. Вони не просто відомі юристи, а й визнані в країні та за кордоном конституціоналісти. Коли у 2016 році вносилися зміни до Конституції, усі ставили за мету мати сильний, незалежний і авторитетний Конституційний суд. Від сьогодні, нарешті, працюватимуть 16 з 18 суддів Конституційного суду, — зазначив Порошенко.

Також Порошенко закликав Верховну Раду застосувати конкурсну процедуру і призначити ще двох суддів за своєю квотою.

Глава держави запізнився на урочисту церемонію, але пояснив це телефонною розмовою зі звільненими з Росії сьогодні українськими прикордонниками.

ДОВІДКА: Сергій Головатий був міністром юстиції у 1995 — 1997, 2005 — 2006 рр., депутатом Верховної Ради II–VI скликань (від фракцій Блоку Юлії Тимошенко, Блоку «Наша Україна» і «Партії регіонів»).

Василь Лемак є завідувачем кафедри теорії та історії держави й права юридичного факультету Ужгородського національного університету з 2004 року.

Раніше QHA повідомляло, що в Конституційному суді обрали главу.

QHA