КИЇВ (QHA) -

Під час початку анексії Криму Росією в 2014 році Україна мала недостатній штат армії для протистояння зовнішній агресії. Про це в інтерв'ю «Апостроф» розповів екс-заступник голови Генштабу, генерал-лейтенант Юрій Думанський, який подав рапорт про відставку в 2014 році.

Він повідомив, що Україні слід було б почати повноцінне мобілізаційне розгортання військ для протистояння окупантам у Криму, проте політичне керівництво країни не було готове до такого роду рішень.

— Ми мали той комплект військ, який дозволяв нам у мирний час вирішувати деякі питання. Щоб увійти у військовий конфлікт, нам потрібно було провести мобілізаційне розгортання. Для цього потрібен був час. У 2014 році в армії був штат мирного часу. Але є штат воєнного часу, а це інші ресурси та інше витрачання коштів. На той час штат мирного часу займався постійною бойовою та оперативною підготовко, — повідомив генерал.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, командир добровольчого батальйону "Крим" Іса Акаєв припустив, що деокупація Криму може відбутися, коли Росія зазнає поразки у Сирії. Також, згадуючи про збройне вторгнення та окупацію Криму росіянами у 2014 році, Акаєв заявив, що у кримських татар була можливість створити партизанський рух і протистояти загарбникам, проте ця ініціатива не знайшла підтримки.

ФОТО: інтернет

QHA