ВАРШАВА (QHA) -

У резонансному польському законі про Інститут національної пам'яті президент Польщі Анджей Дуда опротестував положення із зворотами "українські націоналісти" та "Східна Малопольща". Про це заявили у прес-службі Конституційного суду Польщі.

Свої зауваження Дуда доклав до тексту закону, відправляючи його до Конституційного суду.

В оновленому законі йдеться про "дії, вчинені українськими націоналістами у 1925 — 1950 рр., які побудовані на використанні насильства, терору та інших форм порушення прав людини відносно окремих осіб та груп людей". У законі також зазначено, що такими злочинами були "участь українських націоналістів у знищенні євреїв і вчинені ними вбивства громадян Другої Речі Посполитої на Волині та у Східній Малопольщі".

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент Польщі Анджей Дуда направив до Конституційного суду закон про Національну пам'ять.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про Інститут національної пам'яті. У законі вводиться кримінальна відповідальність за заперечення так званих "злочинів українських націоналістів".

Відзначимо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін прокоментував ухвалення польським парламентом антиукраїнського закону "про заборону бандерівської ідеології".

Глава зовнішньополітичного відомства зазначив, що введення до юридичної площини терміна «злочини українських націоналістів» підсилює однобокі стереотипи та провокує відповідну реакцію.

QHA