КИЇВ (QHA) -

На адміністративній межі Херсонської області із тимчасово окупованим Кримом обстановка напружена, але контрольована. Про це повідомив помічник голови Держприкордонслужби — прес-секретар Олег Слободян сьогодні на брифінгу.

За словами Олега Слободяна, російські війська поблизу адмінмежі продовжують проводити інженерне облаштування позицій. Періодично українські прикордонники  спостерігають активізацію ведення росіянами повітряної розвідки та заміну на позиціях техніки та особового складу.

Речник ДПСУ також повідомив, що впродовж останнього тижня на тимчасово окупованій території Криму відмічається проведення планових заходів бойової підготовки військовими формуваннями ЗС РФ.

— Відбувається тренування з приведення з’єднань, частин та  підрозділів Чорноморського флоту РФ у вищі ступені бойової готовності, польові виходи, ротні та тактичні навчання 126 окремої бригади берегової охорони, 810 окремої бригади морської піхоти та 8 артполку в районі полігонів Опук і Зарічне, а також на тактичних полігонах у місцях дислокації військових частин.

Аналогічні заходи з перевірки стану бойової готовності, за словами Олега Слободяна, проводяться у місцях тимчасової дислокації  тобто у польових таборах  підрозділів батальйону тактичної групи батарей зі складу угрупування ЗС РФ, що забезпечує прикриття лінії розмежування тимчасово окупованого Криму та Херсонщини.

Олег Слободян також відзначив тенденцію до скорочення пасажиротранспортного потоку через контрольно-пропускні пункти на кримському напрямку в порівнянні з минулорічними показниками. Особливо суттєво – майже на третину скоротився потік транспортних засобів.

— Спостерігається стійка тенденція до зменшення пасажиротранспортного потоку на даному напрямку. У порівнянні з січнем минулого року ми спостерігаємо зменшення кількості пасажирів на 7% та на 28% — кількості транспортних засобів. Схожа динаміка спостерігається і в лютому.

Говорячи про оперативну ситуацію на контрольно-пропускних пунктах на кримському напрямку, Олег Слободян зазначив, що усі контрольні пункти в’їзду-виїзду працюють у штатному режимі. За минулу добу адмінмежу в обидва боки перетнули трохи більше 5 тисяч осіб та 870 транспортних засобів.

Нагадаємо, нинішній тиждень знаковий тим, що у ці дні Україна відзначає треті роковини початку російської окупації АР Крим (20 лютого)  та третю річницю початку спротиву російській агресії (26 лютого). Водночас, з 23 по 26 лютого в Росії 4 вихідних дня, «прив’язаних» до державного свята РФ, під час якого Росія, зазвичай, намагається додатково продемонструвати свою військову міць.

Довідка. Після анексії Росією Криму в 2014 році між материковою Україною свою роботу здійснюють три контрольних пункти в'їзду/виїзду — «Каланчак», «Чонгар» і «Чаплинка». 

ФОТО: інтернет

QHA