ВАШИНГТОН (QHA) -

В ході переговорів у Білому домі на минулому тижні президент США Дональд Трамп повідомив главі МЗС Росії Сергію Лаврову секретну інформацію. Посилаючись на нинішніх та колишніх посадовців США, про це заявляє Washington Post.

За даними видання, оприлюднення цієї інформації може загрожувати найважливішому джерелу Вашингтона в терористичному угрупованню ІДІЛ.

Також повідомляється, що секретна інформація була надана США країною-партнером в рамках угоди про обмін розвідданими. Washington Post наголошує: дані були настільки секретними, що про них не знали інші союзники Сполучених Штатів і було обмежено їхнє поширення серед уряду.

Джерела газети стверджують, що дії Трампа ставлять під загрозу співпрацю з країною, яка надала секретні дані.

Слідом за заявою Washington Post було спростування. CNN повідомляє, що радник Трампа з нацбезпеки Герберт Макмастер спростовує інформацію про передачу секретних даних:

— Жодного разу не обговорювалися джерела і методи розвідки, і президент не розкривав ніяких військових операцій, які ще не були відомі громадськості. Я був присутній у кімнаті цього не сталося.

Розголошення Трампом секретної інформації Лаврову також заперечує заступник радника Білого дому з питань національної безпеки Діна Пауелл:

— Ця історія не відповідає дійсності. Президент тільки обговорював загальні загрози, з якими зіткнулися обидві країни.

Як повідомляло QHA, 10 травня президент США Дональд Трамп в Овальному кабінеті Білого дому зустрівся з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, щоб обговорити ситуацію у Сирії і конфлікт в Україні.

ФОТО: інтернет

QHA