КИЇВ (QHA) -

Донька екс-генпрокурора Віктора Шокіна Аліна, яка є громадянкою США, заявила про намір подати до суду на екс-віце-президента Джо Байдена.

Про це заявив сам Шокін, підтверджуючи твіт доньки Аліни, яка заявила про бажання оскаржити причетність Байдена до звільнення з посади Шокіна.

— Я знаю, що вона збирається це зробити, — зазначив він.

Екс-прокурор також зазначив, що не знає, коли саме донька подасть до суду.

Відзначимо, раніше його донька написала, що має намір подати до суду на Байдена.

— Обміркувала ситуацію з промовою екс-віце-президента Байдена, в якій він публічно образливо висловився щодо моєї покійної бабусі і мого батька. З огляду на те, що це стосується всієї родини, планую звернутися до суду, щоб захистити гідність моїх рідних. І продемонструвати високі принципи рівності всіх громадян Америки перед законом, — написала вона.

Нагадаємо, 16 лютого 2016 року президент Петро Порошенко запропонував Віктору Шокіну піти у відставку з посади генерального прокурора у зв'язку із відсутністю довіри громадськості до ГПУ.

19 лютого прес-секретар президента України Святослав Цеголко повідомив про те, що Адміністрація президента отримала заяву генерального прокурора України Віктора Шокіна про відставку. Однак той залишився на посаді.

16 березня парламентський Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді України звільнити Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

29 березня Верховна рада України голосами 289 депутатів відправила Віктора Шокіна у відставку.

Нарешті, 3 квітня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав указ №124 / 2016 про звільнення Віктора Шокіна з посади генерального прокурора.

13 березня 2017 року у Вищому адміністративному суді Києва було зареєстровано позовну заяву від Віктора Шокіна з проханням визнати незаконним і скасувати постанову ВР України про надання згоди на його звільнення президентом з посади генпрокурора України.

QHA