КИЇВ (QHA) -

Термін домашнього арешту екс-мера Слов'янська (Донецька область) Нелі Штепи закінчився, оскільки суд не зміг розглянути клопотання про продовження запобіжного заходу. Про це повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області.

— Прокуратура звернулася завчасно (4 січня) з клопотанням про продовження запобіжного заходу. Однак суд протягом двох судових засідань так і не зміг розглянути це клопотання. Спочатку, 9 січня, засідання не відбулося через відсутність судді, а потім 11 січня судді взагалі відмовилися розглядати вказане кримінальне провадження, — сказано у повідомленні.

Таким чином, з 14 січня на Штепу не поширюється запобіжний захід.

Держзвинувачення подаватиме клопотання про обрання запобіжного заходу Штепі перед новим складом суду, який розглядатиме цю справу.

— Тепер у Нелі Штепи є шанс безпосередньо на ділі підтвердити свої слова про те, що вона нікуди не збирається бігти, що готова добровільно з'являтися до суду і доводити свою позицію законно, — зазначили у прокуратурі.

QHA повідомляло, що 15 листопада Ленінський райсуд Харкова продовжив Нелі Штепі цілодобовий домашній арешт до 13 січня 2018 року включно і дозволив поїхати на кілька днів до Києва.

Нагадаємо, Нелю Штепу заарештували 13 липня 2014 року, після того, як українські війська увійшли до Слов'янська.

Її відправили під конвоєм до Харківського управління СБУ та звинуватили у зазіханні на територіальну цілісність і недоторканність України, яке спричинило загибель людей, а також у створенні терористичної групи.

Справа Штепи слухається в суді Харкова вже четвертий рік, а їйого розгляд вже чотири рази поспіль починають з нуля —- через постійний самовідвід суддів.

QHA