КИШИНІВ (QHA) -

Невизнана республіка Придністров'я не може увійти до складу Російської Федерації. Таку заяву зробив президент Молдови Ігор Додон в інтерв'ю Независимой газете.

За його словами, територія повинна стати частиною Молдови або України.

— Можна домовитися із Тирасполем, у нього два сценарії: або стати частиною України, або Молдови. Упевнений, що для Придністров'я краще бути частиною Республіки Молдова. Отримати незалежність або стати суб'єктом Російської Федерації для Придністров'я нереально, заявив він.

Також Додон зазначив, що Придністров'я і Молдова повинні мати загальну державність з окремими повноваженнями двох суб'єктів.

Всі знають про мою позицію федеративного державного устрою. Але насправді неважливо, як це буде називатися: федерація, автономія та інше. Важливо, чим цей статус буде наповнений. Я вважаю, що всі повноваження, які сьогодні є у Придністров'я, йому треба залишити. Парламент, президента, уряд, прапор. І з Придністровського бюджету ми ні копійки брати не повинні. У нас має бути загальна державність, загальна бюджетна, банківська системи, спільна зовнішня політика ... спільні кордони, додав молдавський президент.

Раніше президент Молдови запропонував дорожню карту возз'єднання з Придністров'ям. На думку Додона, за оптимістичним сценарієм об'єднання може відбутися у 2019-2020 роках.

Придністровська Молдавська Республіка є невизнаною державою на лівому березі річки Дністер. Кишинів вважає Придністров'я частиною Молдови, проте не контролює територію республіки.

Більша частина населення невизнаної держави складається з молдаван, росіян і українців. При цьому частка кожної етнічної групи становить близько 30%, мови всіх трьох народів визнані державними.

Джерело: Незалежна газета

QHA