КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 28 лютого, до Верховної Ради надійшов президентський проект закону "Про національну безпеку України". Про це повідомив спікер парламенту Андрій Парубій під час пленарного засідання.

— Тільки що до Верховної Ради надійшов найважливіший законопроект про нацбезпеку. Цей законопроект є безумовно авторитетним. Я невідкладно направляю його на розгляд профільного комітету і доручаю невідкладно його розглянути, — сказав Парубій.

За словами спікера, цей закон важливий як для реформи сектора безпеки, так і для "суттєвого кроку на шляху України до НАТО".

На сайті парламенту законопроект зареєстровано за номером 8068.

У пояснювальній записці до документа йдеться, що чинне законодавство щодо врегулювання взаємовідносин у сфері національної безпеки має серйозні недоліки. Зокрема, Законом України "Про основи національної безпеки України" нечітко визначена сфера національної безпеки.

— Зміцнення на законодавчому рівні переліку загроз національній безпеці України та коштів реагування на них не відповідає практикам країн–членів ЄС і НАТО, ускладнює визначення пріоритетів державної політики і реакцію на зміну ситуації з безпекою, — відзначається у пояснювальній записці.

У документі йдеться, що наразі немає чіткого розмежування повноважень державних органів у сфері нацбезпеки, що "ускладнює міжвідомчу координацію, зокрема — в умовах агресії проти України, яка частково здійснюється у так званих "гібридних "проявах".

Ціль проекта закону — визначення механізмів управління у сфері національної безпеки і оборони, вдосконалення структури і складу сектора безпеки і оборони, системи управління, координації та взаємодії його органів, введення комплексного підходу до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

Проект закону передбачає скасування трьох законів, об'єднуючи їх. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Раніше повідомлялося, що президент Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про внесення до Верховної Ради закону «Про національну безпеку України». Раніше спікер парламенту Андрій Парубій повідомив, що якщо 28 лютого профільний комітет розгляне законопроект про нацбезпеку, то вже наступного дня Рада зможе ухвалити його у першому читанні.

QHA