КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що в окупований Крим переселили близько 1 мільйона громадян Росії. Про це повідомляється в його виступі, текст якого опублікували на сторінці політика у Facebook.

Він зазначив, що таким чином російська окупаційна влада проводить політику витіснення з Криму корінного населення.

— Дані про переміщення населення ретельно засекречені окупаційною владою, але аналіз навіть відкритих джерел свідчить про переміщення до Криму за 4 роки окупації від 500 тисяч мінімум до 1 мільйона своїх громадян. Подібні дії, як відомо, відповідно до Женевської конвенції серпня 1949 року, відносяться до розряду військових злочинів.

Мустафа Джемілєв наголосив, що за роки окупації економіці півострова завдали значної шкоди.

Економіка Криму нині існує здебільшого тільки на дотації з федерального російського бюджету. Експорт продукції Криму, який здійснюється здебільшого тільки в Росію і кілька пострадянських країн, що підтримують агресивний курс Росії, в порівнянні з доокупаційним періодом скоротився приблизно у 28 разів, а імпорт у 35 разів.

Нагадаємо, Мустафа Джемілєв заявив, що Росія примусово змінює демографічну ситуацію в окупованому Криму, туди завезено 250 тис. людей з ОРДЛО і 300 тис. — з Росії.

QHA