ВАШИНГТОН (QHA) -

На розгляд Палати представників Конгресу США був повторно внесений законопроект «Про підтримку стабільності та демократії в Україні» (STAND for Ukraine, — ред.), який узаконить санкції проти Росії та невизнання анексії Криму РФ, повідомляє «Голос Америки».

За словами конгресмена-республіканця Брайана Фіцпатріка, незважаючи на втрату деякої кількості голосів за даний проект, двопартійна підтримка України у Палаті представників все ще зберігається.

Законопроект STAND for Ukraine забороняє визнання у США анексії Криму Росією, зокрема публікацію карт, де півострів позначений як російська територія. Також він надає статус закону санкціям, введеним проти РФ через дестабілізацію ситуації в Україні та окупації Криму.

Документ надає президенту США повноваження вводити нові санкції проти осіб, причетних до порушення прав людини на окупованих або контрольованих Росією територіях, і вимагає від нього впливати на НАТО з метою заборони країнам Альянсу надавати Росії озброєння оборонного характеру або послуги доти, доки вона окупує частину території України.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 7 березня Держсекретар США Рекс Тіллерсон підтвердив главі МЗС України Павлу Климкіну, що Сполучені Штати Америки не обговорюватимуть жодних планів «розміну» території України. Тіллерсон також зазначив, що українське питання має фундаментальну важливість для США.

ФОТО: інтернет

QHA