ЕКС-АН-ПРОВАНС (QHA) -

Регіональний французький політик Юбер Файяр з департаменту Буш-дю-Рон проголосив себе «почесним консулом Донецької народної республіки» у Франції, пише «Європейська правда». Видання зазначає, що присвоєння титулу «Почесний консул» процедурно знаходиться у веденні МЗС окремої країни, і людина, яка самовільно його собі привласнює, порушує закон щодо Віденської конвенції про консульські зносини. На сторінці Файяра у Facebook зазначено, що він проживає у місті Екс-ан-Прованс в регіоні Прованс-Альпи-Лазурний берег, департамент Буш-дю-Рон.

Напередодні Файяр у складі групи французьких політиків місцевого рівня з партій «Повстань, Франціє!» і «Республіканці» побував на окупованій українській території, зокрема у Донецьку, заїхавши транзитом через Москву, що є порушенням законодавства України. Перед візитом в «ДНР» французькі політики побували у Москві в Держдумі РФ, де зустрічалися з колишнім «прокурором» Криму Наталією Поклонською.

У Facebook також створена сторінка з навою «Центр представництва Донецької республіки у Франції». На сторінці вказано, що 1 вересня відбудеться офіційне відкриття центру у Марселі, на якому буде присутній Файяр.

При цьому, посольство Франції в Україні вже заявило, що Франція ніколи не визнавала так звану «ДНР» і не має двосторонніх контактів із псевдореспублікою.

Раніше у самопроголошеній «ДНР» стверджували, що відкрили 14 грудня 2016 року «представництво» в італійському місті Турин.

Згодом посол України в Італії Євген Перелигін заявив, що бойовиків в Італії легалізовувати не збираються, а шоу з відкриттям «представництва ДНР» у Турині — провокація проросійських сил.

Також була спроба відкрити «представництво ДНР» у Чехії. На цьому тижні обласний суд в Остраві прийняв рішення ліквідувати центр, визнавши його діяльність незаконною.

ФОТО: інтернет

QHA