КИЇВ (QHA) -

Проводячи реформи, потрібно думати, перш за все, про народ, заявив глава представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі на форумі, який відбувся 14 лютого в бізнес-центрі «Парус», повідомляє кореспондент QHA.

— Зараз багато українців незадоволені ходом реформ. Кажуть, що не бачать результату тієї ж антикорупційної реформи, на яку покладалися великі надії. Але головна проблема в тому, що за 25 років незалежності країни люди звикли давати хабарі. І тому зараз недостатньо просто створити нові установи із боротьбі з корупцією. Потрібно для початку змінити менталітет українців, — стверджує експерт.

Представники Європейського Союзу готові поділитися своїм досвідом у модернізації різних сфер суспільного життя, говорить Хюг Мінгареллі. Крім того, ЄС підтримує Україну в багатьох питаннях, що стосуються територіальної цілісності та незалежності нашої держави.

— Проводити реформи під впливом агресії Росії — дуже складно. А те, що відбувається на Сході — це не громадянська війна, як стверджують деякі. Це саме агресія іншої країни. І члени Європейського Союзу зроблять все, щоб підтримати Україну та продовжити санкції проти Росії, — переконаний Мінгареллі.

У модернізації зараз потребують багато сфер життя, але події на Сході України не дозволяють йти дорогами реформ швидко, впевнені учасники форуму.

— Зосередити увагу і сили на чомусь одному — будь то медична або судова реформа, було б не правильно. Потрібно реформувати всі галузі, — сказав співголова Ради реанімаційного пакету реформ Ярослав Юрчишин.

Серед пріоритетних напрямків у планах роботи на 2017 рік експерти назвали закон про вибори за відкритими списками, розвиток територіальних громад, затвердження гарантованого рівня медичної допомоги та створення незалежних антикорупційних судів.

— Без незалежних судів ми не зможемо повернути довіру до нашої країни. Це те, що нам зараз дійсно необхідно. У нас є надія, що Верховний Суд буде працювати ефективно і прозоро, але не виключена можливість і того, що на нових посадах залишаться старі судді, — повідомив співголова Ради реанімаційного пакету реформ Тарас Шевченко.

Експерти відзначили, що серйозними досягненнями за останні 3 роки стали система ProZorro, е-декларування, створення Нацполіції та антикорупційних органів, а також децентралізація влади.

— На жаль, далеко не всі реформи у нашій країні можна назвати успішними. Судову, податкову, антикорупційну, реформу органів внутрішніх справ і державної служби опитані нами експерти порахували провальними, — каже керівник фонду «Демократичні ініціативи ім. І. Кучеріва» Ірина Бекешкіна.

Щоб реформи проходили ефективніше, повинен бути діалог влади і громадськості. Представники правління повинні відповідати за свої дії та пояснювати ті чи інші рішення кожен день, а не тільки у період виборів — підсумували учасники форуму.

QHA