КИЇВ (QHA) -

На вечорі-реквіємі в Національній опері України, присвяченому Дню пам'яті жертв Депортації кримськотатарського народу, президент України Петро Порошенко зазначив, що була сформована робоча група для внесення змін і доповнень до конституції України щодо створення кримськотатарської національної автономії.

Кореспондент QHA уточнив у лідера кримських татар Мустафи Джемілєва, чи входить він до цієї комісії.

— Так, комісія створена, я і Рефат Чубаров входимо в неї. Але не потрібно забувати, що зміни до конституції вносить не президент, а Верховна Рада, і для того, щоб цей закон був ухвалений, потрібно набрати 300 голосів. Тому ми будемо над цим працювати, сказав Джемілєв.

Він зазначив, що у частини суспільства знайдуться аргументи проти кримськотатарської автономії.

Зрозуміло, єдиної думки не може бути. Це нормально. Але я не думаю, що вони якось можуть вплинути на рішення парламенту щодо кримськотатарської автономії. Швидше за все, в політичних колах можуть говорити: мало того, що кримським татарам дадуть статус корінного народу Криму, так вони ще хочуть отримати автономію за національною ознакою, і через це інші національності теж захочуть автономію ...

Народний депутат України Мустафа Джемілєв вважає, що подібні ідеї виникають від недостатньої інформованості людей, адже право на самовизначення належить саме корінному народу. А корінний народ це той, який сформувався на території України і не має державності за її межами.

QHA