СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат від БПП Мустафа Джемілєв у коментарі НВ озвучив думку про те, що Крим не повернути Україні, якщо вона обмежиться лише підвищенням рівня життя.

— Коли говорять, мовляв, давайте влаштуємо в країні хороше життя і жителі Криму самі захочуть в Україну, то це абсурд! сказав він.

Пояснюючи свою позицію, Джемілєв зазначив, що російський режим ніколи не зважав на думку населення.

Згадайте Чечню, де частину людей знищили, частину змусили емігрувати, і де сьогодні залишилися путінські чеченці. Нагадаю також, що за Кримінальним кодексом РФ розмови про необхідність проведення референдуму для визначення статусу території підпадають під статтю 280, яка передбачає до 5 років позбавлення волі за зазіхання на територіальну цілісність Росії,  наголосив Джемілєв.

Крім того, Джемілєв вважає, що Україна не зможе повернути Крим військовим шляхом.

Що стосується звільнення, то ситуація така, що ми не можемо військовим шляхом це зробити. Співвідношення сил не те. Такий варіант пов'язаний із великими людськими втратами і навіть втратою цілого півострова, розповів Джемілєв.

За прогнозами лідера кримськотатарського народу, впливати на Росію можна через економічні санкції, «які мають бути настільки ефективними, що змусили б агресора рахуватися з міжнародним правом і поводитися пристойно».

Як повідомляло QHA, вчора, виступаючи перед народними депутатами з трибуни Верховної Ради, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до президента України Петра Порошенка з проханням про якомога скоріше скликання Конституційної комісії для зміни 10-ї статті Конституції, яка стосується Автономної Республіки Крим.

QHA