КИЇВ (QHA) -

Жителі окупованого Криму, які залишилися на півострові після анексії, бояться, як до них поставиться Україна.

Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в інтерв'ю виданню Liga.net.

— І є ще такий страх у людей, які вітали окупантів: вони бояться, яким тепер буде ставлення до них з боку України. Це не тільки пересічні мешканці, а й колаборанти. Важке питання. Я думаю, Україні треба робити якісь посили. Колаборант колаборанту різний. Якщо ти не скоював злочинів відносно громадян України і просто працюєш у тих структурах, які займаються забезпеченням життя півострова, — ми це не будемо розглядати як зраду.

За словами Джемілєва, навіть якщо настрої мешканців Криму, які раніше підтримували анексію, змінилися, то вони не скажуть про це.

— Можна взяти мікрофон, пройтися вулицями Сімферополя і запитати: ви задоволені тим, що в складі Росії? Обов'язкова відповідь: так, дуже добре, молодець Путін. Або ж постараються уникнути відповіді, інакше можливі наслідки. У них проводяться ток-шоу, дискусії про те, де було добре — в Україні або Росії. Обов'язковий підсумок: все було погано, а зараз добре. Начебто дискутують, але всі прекрасно знають, що треба говорити.

Також Джемілєв зазначив, що на тлі підписання рішення про безвізовий режим України з ЄС попит на біометричні паспорти у кримчан підвищився.

— Більшість кримчан мають українські паспорти. У тих, хто сподівається — це можна вітати. Але зараз, коли є можливість отримати безвізовий в'їзд, за біометричними паспортами кинулися, у тому числі, і активні колаборанти. Вони приїжджають сюди вільно.

Як повідомляло QHA, раніше Джемілєв заявив про те, що число учнів, які навчаються українською мовою в Криму, скоротилося в 36 разів.

QHA