КИЇВ (QHA) -

В ефірі телеканалу ZIK голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв розповів, які зміни готують до Конституції України в питанні Криму.

— Йдеться про те, щоб цю аморфну, нікому незрозумілу Автономну Республіку Крим, яка абсолютно незаконно була створена 1991 року, треба переформатувати відповідно до права корінного народу на самовизначення. Зараз вносяться зміни до розділу Х Конституції України, що стосується Автономної Республіки Крим. Робоча комісія майже завершила свою роботу, і там повідомляється, що джерелом автономії є право корінного народу Криму на самовизначення. Це основне, — підкреслив Мустафа Джемілєв.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу також повідомив, що поряд із державною українською мовою функціонуватиме також мову корінного народу. Про інші мови, продовжив Мустафа Джемілєв, там не йдеться.

— Там йдеться про те, що, по-перше, Конституція автономії узгоджуватиметься з вищим представницьким органом кримськотатарського народу Курултаєм. Там ще невирішене питання, як буде називатися ця республіка це республіка буде або автономія. Тому що в парламенті деякі фракції виступають проти терміна «республіка». Кажуть, що це призводить до сепаратизму... Тому або збережеться термін АР Крим, або просто Кримська автономія,  зазначив Мустафа Джемілєв.

Відповідаючи на питання, чи допомагає держава сім'ям кримськотатарських заручників і самим заручникам, лідер кримськотатарського народу зазначив, що держава не зможе звільнити їх, проте наголосив, що на всіх міжнародних форумах президент України і глава Міністерства закордонних справ постійно ставлять питання про полонених.

Але інше питання  що практично вони можуть зробити? зазначив Мустафа Джемілєв.

QHA повідомляло, що президент України Петро Порошенко у своєму зверненні з нагоди 100-річчя від дня проведення Першого Курултаю кримськотатарського народу розповів про розпочату роботу над створенням кримськотатарської національної автономії.

Джерело: ZIK

QHA