КИЇВ (QHA) -

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган обміняв Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова на вбивць редактора сайту "Кавказ-центр".

Про це заявив на прес-конференції у Києві лідер кримських татар, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

— 25 жовтня були звільнені двоє заступників глави Меджлісу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров. Було багато розмов, що нібито починатиметься якась лібералізація, Путін зробив гуманний крок а насправді виявилося зовсім інакше, сказав він.

За його словами, цих людей Ердоган обміняв на двох бандитів, які вбили редактора сайту "Кавказ-центр".

Після цього, через кілька днів, заарештували ще чотирьох кримських татар, при цьому одна жінка була просто вбита, додав Джемілєв.

Він додав, що збір всіх фактів порушень прав людини Росією у Криму і скарги до міжнародних інстанцій важливі кроки для деокупації Криму.

Як раніше повідомлялося, заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу закликають розсекретити нормативні акти, які зачіпають їхні права та свободи.

Зокрема вони мають намір у московському суді вимагати від адміністрації президента Росії Володимира Путіна пояснень, на якій підставі їх вивезли з Криму до Туреччини.

Нагадаємо, раніше заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умеров прокоментував відповідь адміністрації Путіна на запит адвоката Едема Семедляєва з проханням надати указ президента РФ, на підставі якого був "помилуваний" Умеров.

Умерова непокоїть питання, чому його і Ахтема Чийгоза обманним шляхом, не ставлячи до відома, відправили в Анкару і передали турецьким спецслужбам.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, передали Туреччині

Приліт Чийгоза та Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули в Україну.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз і Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент президент нагородив орденами Умерова і Чийгоза.

QHA