КИЇВ (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв виступив на форумі «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», наголосивши, що Україні та світу необхідно спільно боротися з російською інформаційною війною. Тільки так вдасться побороти путінський режим, повернувши Крим під українську юрисдикцію.

— Все залежить від поінформованості людей про те, як проходила окупації і анексія Криму, і в якому стані на даний момент перебуває безпека людей і свобода права на окупованому півострові. Про те, що очікує світ, якщо він забуде і пробачить цей міжнародний бандитизм у Криму. Тому у справі сприяння деокупаціі півострова багато що залежить від активності в інформаційному полі міжнародної спільноти, оскільки агресор використовує потужну пропагандистську машину.

Я мало знайомий із методами нацистсько-геббельсівської пропаганди. Але можу з упевненістю стверджувати, що за ступенем агресивності, брехливості та безпардонності нинішня російська пропаганда набагато перевершує пропаганду радянського тоталітарного режиму. На жаль, ми відчуваємо і бачимо негативні наслідки цієї пропаганди.

Якби наш політичний істеблішмент і народні депутати були достатньо поінформовані про те, в якому становищі опинилися люди в окупованому Криму, особливо ті, хто хоче зберегти свою людську і національну гідність, то, можливо, не було б таких «розумників», які пропонують відкласти питання деокупаціі Криму на кілька десятків років або обміняти його на Донбас. Я дуже сподіваюся, що цей міжнародний форум зробить скромний внесок у стратегію деокупації Криму, заявив Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, що 25-26 лютого у Києві проходить міжнародний форум «Крим в умовах окупації: наслідки для України та світу», приурочений до третьої річниці анексії півострова і Дня опору Криму російській окупації.

QHA