КИЇВ (QHA) -

Виграти нову гонку озброєнь, яку де-факто оголосив Путін, у Росії немає шансів. Про це в інтерв'ю розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він зазначив, що для нинішньої Росії важливо створити атмосферу страху в усьому світі.

— Для нинішньої Росії, мабуть, дуже важливо, щоб її боялися і не висловлювали обурення, коли вона грубо зневажає усі міжнародні норми та угоди. Мовляв, не чіпайте мене, інакше бабахне ядерною бомбою, хоча прекрасно знають, що у західних країнах ядерний потенціал куди вище. Росія запрошує Захід до нової хвилі гонки озброєнь. Можливо, що у плані деокупації Криму це якраз те, що треба. Адже ні для кого не секрет, що саме гонка озброєнь багато в чому привела СРСР до розвалу і розпаду. До того ж нинішня Росія — це вже далеко не СРСР разом з колишнім "соцтабором". "Табір" вже давно розбігся, багато "табірників" вже на іншій стороні, а ВВП Російської Федерації нижче навіть половини ВВП одного тільки американського штату Каліфорнія, не кажучи вже в цілому про Сполучені Штати або Євросоюз, — зазначив він.

Джемілєв розповів, що сьогодні варто обережно ставитися до інформації про перепис населення і підтримки російської влади, яка надходить з Криму.

— До результатів таких речей в Росії як вибори, соцопитування, референдуми, перепису населення, та й взагалі до всієї їхньої статистики, як відомо, треба підходити вкрай обережно, тому що часто цифри відображають не реальний стан, а підводяться до потреб їхньої пропаганди. Наприклад, статистику перепису кримських татар можна взагалі не брати до уваги, так як багато хто просто ігнорували цей перепис, а в деякі селища "переписувачі" навіть не заходили. Тому вони написали ту цифру, яка їм була потрібна, — розповів лідер кримських татар.

Джемілєв також підкреслив, що за чотири роки в Криму стало менше російських прапорів, а настрій кримчан змінився.

Раніше QHA повідомляло, що у Лондоні та Парижі розповіли про проблеми окупованого півострова.

QHA