АНКАРА (QHA) -

Уповноважений президента України у справах кримських татар, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв в рамках свого візиту до Туреччини розповів кореспонденту QHA про нинішню ситуацію на окупованому півострові, а також про російсько-турецькі відносини.

Джемілєв заявив, що створення «групи друзів Криму» може надати велику допомогу в деокупації Криму.

— Два дні тому президент України Петро Порошенко говорив про Крим на засіданні Генеральної асамблеї ООН. Він акцентував увагу в своєму виступі на порушення прав людини в Криму, а також закликав до «створення групи друзів Криму та України». Поки невідомо, які країни приєднаються до цієї групи, але я впевнений, що їх виявиться багато. І я думаю, що створення такої групи надасть велику допомогу в деокупації Криму. До Вашингтона я відправлюся у жовтні-листопаді. І в рамках свого візиту буду говорити про Крим, — повідомив він.

Крім цього, лідер кримськотатарського народу прокоментував договір про закупівлю ракет С-400, підписаний між Туреччиною і РФ, зазначивши, що він жодним чином не зблизить країни.

— Росія — агресор, який завдав шкоди багатьом людям, держава, яка окупувала нашу землю. Але, на жаль, стан Туреччини не блискучий, і вона змушена укладати подібні торгові угоди. Я хочу, щоб Туреччина в майбутньому стала сильною державою і не потребувала подібних партнерів. Я б хотів, щоб Турецька Республіка була ближче до західних країн і тих держав, які надають важливого значення захисту прав людини. А цю угоду Росія може розірвати, коли захоче, — зазначив Джемілєв.

Мустафа Джемілєв також підкреслив, що анексія Криму виявилася важкою ношею для Росії, але вона ніколи в цьому не зізнається.

— Між Україною та Росією також було багато угод. Але Росія порушила їх всі та окупувала Крим. З подібною зрадою може зіткнутися і Туреччина. По-моєму, Туреччині слід бути дуже уважною до Росії. З кожним днем ​​життя в Криму погіршується. Це пов'язано і з економікою Росії. Окупація півострова стала для РФ важкою ношею — вона зіткнулася з ембарго і санкціями. Можливо, російський уряд пошкодував про анексію, але сміливості визнати це немає. Росія не має мужності, — додав він.

Як повідомляло QHA, сьогодні, 26 вересня, прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов, Генеральний прокурор України Юрій Луценко та Уповноважений президента України у справах кримських татар Мустафа Джемілєв проведуть зустріч з представниками Генерального центру Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі. Також Генеральний прокурор України обговорить окупацію Криму з міністром юстиції, міністром внутрішніх справ і генеральним прокурором Туреччини.

QHA