КИЇВ (QHA) -

Пропозиція екс-члена парламентської фракції «Радикальна партія» Андрія Артеменка «про передачу Криму в оренду Росії» розглянуть у рамках кримінального провадження в прокуратурі АР Крим за статтею 110 (замах на територіальну цілісність України).

Про це повідомив журналістам у кулуарах Верховної Ради Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу, народний депутат Мустафа Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу вказав, що він особисто спілкувався з прокурором АР Крим з приводу заяв екс-нардепа РПЛ.

— Мені ріже слух, коли Артеменка називають моїм колегою... Коли ми ставали народними депутатами, ми підписували присягу, де чітко говорилося, що ми повинні відстоювати територіальну цілісність і безпеку нашої держави. А ця особа, у порушення своєї присяги, збирається здавати нашу територію окупантам. Я сьогодні розмовляв з прокурором Автономної Республіки Крим і він буде порушувати у зв'язку з цим кримінальну справу за статтею «замах на територіальну цілісність України». І це правильно, — повідомив народний депутат.

Мустафа Джемілєв також припустив, що в Артеменка може існувати домовленість із Кремлем, у рамках якої і були передані екс-раднику президента США ці пропозиції.

— Не виключаю, що вся ця історія зроблена під диктовку Росії. Це їхня стратегія — вкидається якась ідея, щоб промацати ставлення тих чи інших політичних структур до цієї пропозиції. Тому не виключаю, що у цього депутата була якась домовленість із російськими технологами.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною та Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Посол України у США Валерій Чалий назвав план нардепа «грубим порушенням Конституції України». Він зазначив, що народний депутат не уповноважений представляти іноземним урядам від імені держави «якісь альтернативні мирні плани».

Глава Радикальної партії України Олег Ляшко заявив, що члени фракції рішуче не згодні з пропозиціями свого однопартійця про «здачу Криму в оренду Росії».

Нагадаємо, тимчасова окупація Криму та Севастополя Росією почалася 20 лютого 2014 року. Країни Європи і США не визнали анексію Криму і ввели проти РФ безліч економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

QHA