АНКАРА (QHA) -

Створення Курдської регіональної автономії Іраку (КРАІ) нікому не принесе користі.

Подібним чином кореспонденту QHA лідер кримськотатарського народу та Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв прокоментував референдум на півночі Іраку, що відбувся 25 вересня.

— Відповідно до міжнародних правил, є два моменти. Перший — кожна нація має право на самовизначення. Другий полягає в тому, що кордони держави не повинні бути порушені. І щоб знайти рішення у цьому питанні, необхідно вирішити проблеми всередині держави.

Оцінюючи позицію самої Туреччини в даному питанні, Мустафа-аг'а підкреслив, що офіційна Анкара не може залишатися осторонь, коли, можливо, створюється держава, яка може мати зв'язки з курдами на її території та з Робочою партією Курдистану (заборонена в Туреччині партія — ред.).

— Туреччина не може залишитися осторонь цього в цьому питанні. Але я не прихильник втручання і відправки військових сил до регіону. Можливі інші санкції. Але людям там необхідно знати, що незалежність нікому не принесе блага.

Що стосується дій міжнародної громадськості відносно Росії, Мустафа Джемілєв зазначив, що якби світ відреагував належним чином ще у 2008 році на російську анексію грузинських земель, то, цілком ймовірно, не було б і окупації Кримського півострова.

— На жаль, адекватної реакції не було. ЄС ввів деякі санкції. Ми віримо, що Росія буде змушена покинути нашу землю. Однак не тільки західні країни, але і всі інші повинні проявити інтерес до негайної реалізації цього. Я з жалем відзначаю, що з 55 країн-членів Організації Ісламського співробітництва територіальну цілісність України підтримали в цілому тільки 22 країни. Інші вважають за краще залишатися осторонь або зберігати мовчання, щоб не зруйнувати відносини з Росією. Більш болючим є те, що деякі з них відкрито підтримують Росію, — підкреслив лідер кримськотатарського народу.

Як повідомляло QHA, 26 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко і лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв провели зустріч з представниками кримськотатарської діаспори в центральному офісі Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі.

QHA