КИЇВ (QHA) -

Вчора, 14 лютого, президент Сполучених Штатів Америки заявив, що очікує від Кремля активної участі у деескалації конфлікту в Україні і повернення анексованого Криму. Подібні слова повністю відрізняються від передвиборчої риторики глави США. Тоді він обіцяв розглянути питання визнання анексії півострова.

Як зазначив у коментарі кореспонденту QHA народний депутат, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, навіть у разі, якщо Трамп захоче визнати анексію, Республіканська партія, до якої входить американський політик, заблокує таке рішення.

— Коли я зустрічався із республіканцями, один з них заявив, що на слова Трампа не варто звертати уваги. До влади приходить не Трамп, а Республіканська партія, яка традиційно підтримує Україну. І дійсно, це країна з великими демократичними традиціями. Там немає одного монарха, який буде вирішувати все і робити, що схоче. Йому такого не дозволять,  зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, що 4 січня президент США Дональд Трамп у ході більш ніж годинного телефонної розмови з Петром Порошенком повідомив, що Сполучені Штати мають намір працювати над відновленням миру вздовж українського кордону.

QHA