КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв у коментарі кореспонденту QHA назвав сміхотворною ідею російського опозиціонера Олексія Навального, який нещодавно заявив про свої президентські амбіції та у випадку свого обрання пообіцяв провести у Криму «чесний і прозорий референдум».

— Від цього питання якась каша в голові. Що значить — провести новий референдум? Якщо і проводити новий референдум, то це повинно вирішуватися українською державою. І за українським законодавством для визначення статусу будь-якої території повинен бути проведений загальноукраїнський референдум.

На думку Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, у першу чергу Крим повинен бути повернутий під юрисдикцію України, а окупанти повинні покинути півострів.

— Знаєте, якщо проводити поместечково референдуми, то від Росії вже нічого б не залишилося. Це абсурд, це суперечить міжнародному праву — так безцеремонно сказати, що вони там повинні провести референдум. А чому ми не повинні у Краснодарському краї або на Кубані провести референдум? Адже там дуже багато людей, які схиляються до України. Така панська зневага. Звичайно, ніхто серйозно це сприймати не буде. Такого роду заяви взагалі сміховинні, — заявив він.

Читайте на сайті: Експерт: В повернення Криму опозиція РФ — Україні не союзник

Нагадаємо, російський опозиційний політик Олексій Навальний раніше заявив, що висуватиме свою кандидатуру на пост президента РФ у 2018 році. Декілька років назад Навальний також відзначився фразою «Крим — це не бутерброд, щоб його туди-сюди передавати».

Росія окупувала Крим у лютому-березні 2014 року, ввівши свої війська на півострів, після чого «легалізувала» окупацію, провівши сфальсифікований референдум 16 березня і назвавши його «волевиявленням кримчан». Переважна більшість країн світу не визнали Крим російським. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

QHA