КИЇВ (QHA) -

Північноатлантичний альянс повинен твердо відреагувати на посилення військової могутності російськими окупантами в Криму. Про це повідомив лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв в інтерв'ю виданню «Апостроф».

За словами народного депутата України, Росія нехтує міжнародними угодами про ядерне роззброєння, погрожуючи при цьому всьому світу.

— Мілітаризація (Криму — ред.) справді до межі. По-перше, вони там, як тільки зайшли, почали реставрувати ядерне сховище, яке було нами ліквідоване, закрите, після того як ми відмовилися від ядерної зброї в 1994 році. Вони його інтенсивно реставрували, хоча наша контррозвідка і натівські служби кажуть, що у них немає точних відомостей, але наші служби повідомляють, що там вже є 6 ядерних боєголовок. Коли ми це озвучили, інтерв'ю було переповнене заявами, я в Раді безпеки ООН говорив про це, Лавров сказав, що «це наша територія, що ми хочемо, то і розміщуємо». Це, мовляв, не ваша справа, що ми там розміщуємо. Хоча це порушує ті угоди, які при ядерному роззброєнні були укладені. Я думаю, що в цьому питанні НАТО повинно було проявити твердість.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, Мустафа Джемілєв під час свого виступу в Європейському парламенті повідомив, що російські окупанти завезли до Криму ядерну зброю. Зокрема, джерела у Криму передали, що у відновленому РФ ядерному сховищі містяться 6 ядерних боєголовок.

 ФОТО: інтернет

QHA