КИЇВ (QHA) -

Лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримських татар і народний депутат України Мустафа Джемілєв висловив подяку і вдячність від усього кримськотатарського народу лідеру Турецької Республіки Реджепу Таїпу Ердогану за проведену роботу зі звільнення заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

Лист-подяка Мустафи Джемілєва буде переданий за сприяння турецького Посольства в Україні в Туреччину особисто президенту.

Підкреслюючи, що турецька підтримка і допомога кримським татарам завжди додає сили і зміцнює моральний дух народу, Мустафа-аг'а нагадав, що репресії окупаційної влади в тимчасово окупованому Криму тривають щодня.

— Як Вам відомо, на території окупованого Криму знаходиться ще безліч людей, чиє місцезнаходження невідоме. Безліч викрадених службою ФСБ або ув'язнених у в'язницях. Понад сто дітей очікує звільнення своїх батьків. Кожен день під час рейдів по домівках мусульмани на очах своїх дітей зазнають принижень. Тисячі кримських татар, які не погоджуються з репресіями, змушені були покинути свою Батьківщину, — йдеться в листі. — Для кримських татар у Криму і різних куточках світу, як і для всіх пригноблених мусульман і тюркських народів, Туреччина завжди була надією.

Раніше QHA повідомляло, що на офіційному сайті правозахисної організації Amnesty International розмістили заяву про те, що Ільмі Умеров та Ахтем Чийгоз повинні мати право безперешкодно повернутися до Криму і не боятися переслідування.

Нагадаємо, 25 жовтня заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова, засуджених в окупованому Криму, видали Туреччині.

Приліт Чийгоза та Умерова до Києва планувався 26 жовтня, однак його перенесли на 27 жовтня.

27 жовтня Умеров і Чийгоз прибули до України.

У міжнародному аеропорту "Бориспіль" їх зустріли голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров і Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

В аеропорту Чийгоз та Умеров дали прес-конференцію. Пізніше президент нагородив Умерова та Чийгоза орденами.

QHA