КИЇВ (QHA) -

Для просування нової резолюції ООН про порушення прав людини в Криму Україна планує посилити роботу з країнами Організації Ісламського співробітництва. Про це QHA повідомив Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

— Зараз всі наші сили будуть мобілізовані на те, щоб працювати з різними державами. Я, наприклад, планую Індонезію, Малайзію, ті краї відвідати. Головна проблема в тому, що у багатьох країн немає достатньої інформації щодо окупації та постокупаційного стану в Криму. Нещодавно ми говорили про мобілізацію ісламського світу. Скажімо, за резолюцію по Криму в 2014 році (Резолюція Генеральної Асамблеї ООН 68/262 про територіальну цілісність України, — ред.) тільки 21 держава з 57, що входять до Організації Ісламського співробітництва, проголосували «за». Південний Судан і асадівська Сирія проголосували в підтримку Росії, решта або утрималися, або фізично були відсутні в момент голосування. Тому є широке поле для роботи, — сказав він.

Як зазначив лідер кримськотатарського народу, у цих країнах немає достатньої інформації про російську окупацію Криму, а також репресії, що проводяться Росією щодо корінного народу, зокрема через релігійну приналежність.

Нагадаємо, 31 жовтня Україна презентувала проект Резолюції «Положення про права людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі». Дана резолюція повинна закликати Російську Федерацію виконувати рішення Міжнародного суду ООН, а також засудити її дії щодо недопуску міжнародних і гуманітарних організацій на територію півострова.

Як повідомляло QHA, з 31 жовтня по 1 листопада Мустафа Джемілєв супроводжував президента України Петра Порошенка під час його візиту до Саудівської Аравії та Об'єднаних Арабських Еміратів.

QHA