КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв стверджує, що спробою участі в гонці озброєнь із США Кремль може виснажити економіку Російської Федерації. Про це він розповів у своєму інтерв'ю для «Обозревателя».

Він зазначив, що утримання одного окупованого Криму обходиться Кремлю в суму, еквівалентну засобам, що виділяються на всю систему охорони здоров'я Росії.

— Москва робить хорошу міну при поганій грі — там добре розуміють, що новий виток гонки озброєнь для Росії буде катастрофою. Вже зараз там все тріщить по швах. А тут ще окуповані території. На утримання Криму навіть у такому депресивному стані необхідно 3-4 млрд доларів на рік. Це майже стільки ж, скільки вони на всю систему охорони здоров'я виділяють. А у Росії ж не тільки Крим. Є ще інші території, що вимагають багатомільярдних дотацій: окуповані Південна Осетія, Абхазія, Придністров'я, Чечня...

Мустафа Джемілєв також припустив, що спроби зближення Росії та США в Сирії заздалегідь приречені на провал, у зв'язку з тим, що Кремль у цьому конфлікті надавав підтримку угрупованням, які є потенційними союзниками терористів ІДІЛ.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, президент США Дональд Трамп у своєму виступі в Конгресі 1 березня заявив, що з першого дня на посаді президента він зробив важливі кроки у сфері економіки і пообіцяв вжити заходів для забезпечення безпеки країни. Зокрема, він зазначив, що оборонні витрати США значно зросли.

У середині лютого Трамп постом у Твіттері нагадав, що Росія анексувала Крим під час президентства Барака Обами. Також тоді він поставив запитання, а чи не був занадто м'який тоді на політичній арені Обама.

ФОТО: інтернет

QHA