КИЇВ (QHA) -

Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу назвав каталізатор, який зрушить з мертвої точки процес повернення півострова і наблизить кінець окупації.

— Кожен день наближає цей кінець. Відразу ж, як у мене відбулася розмова з Путіним (напередодні «референдуму» 2014 року,  ред.), я виїхав до Брюсселя на нараду НАТО, вони теж говорили, що у нас все рухається повільно, але впевнено. Так що Росії не уникнути звільнення Криму  або буде розпад Росії, і вона буде змушена його віддати, сказав він у інтерв'ю «Апострофу».

Уповноважений президента впевнений, що якщо Путін не змінить своєї політики, то розпад Росії неминучий.

— Якщо подальша поведінка Путіна такою і буде, то до цього і йде. Якщо виходити з інтересів Росії, то він у жодному разі не мав заходити до Криму.

Джемілєв впевнений, що військовим шляхом вирішити конфлікт неможливо.

— Такий варіант практично неможливий. Ні люди не підтримають, ні західні партнери не зрозуміють. У західних країн, як і України, якщо порівнювати з Росією, ставлення до людського життя зовсім інакше. Тоталітарний режим за людські життя не відповідає, скільки б там не гинуло. А у нас відразу ж на вулицю вийдуть, родичі до президента підуть. І в західних країнах так само. Вони людським життям дуже дорожать. Ось на цьому Путін добре і грає. Там народ мовчить, а в демократичних країнах зовсім інакше.

Основним методом впливу на кримчан і світову спільноту з боку РФ Джемілєв називає шантаж, підкуп і масовану пропаганду, на яку виділяються колосальні кошти.

— Тисячі тисяч різних агентів купують газети, місцеві маленькі партії, політичних діячів, зокрема і Європарламенту, Парламентської асамблеї Ради Європи, їх можна неозброєним оком визначити. Тільки він рот відкриє, вже зрозуміло, звідки йде.

Як повідомляло QHA, на початку січня 2017 року лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив упевненість у тому, що 2017 рік стане вирішальним у питаннях деокупації Криму.

У березні 2014 року після введення своїх військ Росія анексувала український півострів, організувавши незаконний «референдум».

Країни Заходу, США не визнали анексію Криму і ввели проти Росії масу економічних санкцій. Для України Крим залишається тимчасово окупованою територією.

ФОТО: інтернет

QHA