АНКАРА (QHA) -

26 вересня генеральний прокурор України Юрій Луценко і лідер кримськотатарського народу, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв провели зустріч із представниками кримськотатарської діаспори в центральному офісі Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Анкарі.

Також у зустрічі взяли участь прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов і Посол України у Туреччині Андрій Сибіга.

На зустрічі підняли такі питання, як порушення прав людини Росією в окупованому Криму, а також функції кримськотатарської діаспори на тлі анексії півострова. Юрій Луценко зокрема зазначив, що встановлення жертв тортур агресора в Криму, документування злочинів окупантів і притягнення винних до відповідальності залишається у пріоритеті ГПУ.

Український прокурор також торкнувся у своєму виступі історично важливого факту для всього кримськотатарського народу — Депортації 1944 року. За його словами, події 1944 року мають бути визнані всім світом актом геноциду щодо кримських татар.

QHA раніше повідомляло, що українська делегація в складі генерального прокурора України Юрія Луценка і лідера кримськотатарського народу, Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва була прийнята у Міністерстві юстиції Туреччини.

QHA