СІМФЕРОПОЛЬ / АК'МЕСДЖИТ (QHA) -

Проводячи обшуки і затримання кримськотатарських активістів, Російська Федерація намагається заробити капітал для торгів щодо Криму і Донбасу.

Такою думкою в коментарі QHA поділився перший заступник голови Меджлісу у Криму Наріман Джелял.

— Я вважаю, що ці обшуки пов'язані в цілому з оцінкою ситуації у Криму як президентом Турецької Республіки, так і керівниками інших європейських країн і США, які були виражені в ряді резолюцій ООН, Європарламенту. Причому за своїм змістом вони стають дедалі жорсткішими. Природно, незважаючи на публічну демонстрацію певної байдужості до цих документів, Росія дуже роздратована. Тому тривають затримання. Росія з одного боку намагається показати, що її не хвилює дотримання прав людини у Криму. З іншого прагне заробити для себе якомога більше маневрів для торгів щодо Криму, Донбасу і в цілому ситуації, пов'язаної з Російською Федерацією. Вони заробляють, по суті, репресивний капітал, щоб у відповідь на вимоги припинити ці репресії можна було виставити і свої вимоги.

Крім того, на думку Джеляла, існують і внутрішні причини. Перш за все, це бажання змусити замовкнути всіх інакомислячих і незгодних, а також необхідність створювати ілюзорних ворогів держави у Криму.

 Слід зазначити, що саме сьогоднішні хлопці, у яких проводили обшуки, в основній своїй масі активні громадські активісти, які неодноразово самі приїздили на підтримку при інших обшуках, брали активну участь у «Кримській солідарності», відкрито висловлювали свою незгоду з тим, що відбувається у Криму. ... Сьогоднішні обшуки я розцінюю як переслідування за політичними мотивами, переслідування саме активних людей. Це стосується і Сейрана Салієва, й інших затриманих... Адже завдяки цьому тримається в напрузі все суспільство. Ну і крім того, заробляються звання і премії самими співробітниками ФСБ та іншими російськими силовими структурами, додав він.

Нагадаємо, сьогодні у Криму окупанти провели чергові обшуки в будинках кримських татар. За уточненою інформацією, обшуки проходили в будинках:

— Сулеймана Асанова (власник кафе "Салачик'"). Адреса: м. Бахчисарай, Чепуріна, 9.

— Сейрана Салієва (активіст, обшук проходить втретє). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 20, квартира 60.

— Тимура Ібрагімова (громадський активіст). Адреса: мю Бахчисарай, вул. Миру, 14.

— Сервера Зекерьяєва. Адреса: м. Бахчисарай, вул. Гордієнка, 16.

— Мемета Белялова (проживає на сусідній із Сулейманом Асановим вулиці).

Російські ЗМІ вже розповсюдили інформацію, що в анексованому Криму нібито припинили діяльність забороненої в РФ організації «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі».

QHA