БРЮССЕЛЬ (QHA) -

Блокування угорським урядом проведення комісії Україна — НАТО викликає подив у партнерів по Альянсу. Про це під час зустрічі з журналістами заявив голова місії України при НАТО Вадим Пристайко.

— Я сподіваюся, що спільними зусиллями нам вдасться вирішити проблему з Угорщиною, яка дратує НАТО не менше, ніж Україну. 11 послів НАТО направили угорському колезі листа, в якому вони висловили нерозуміння, як можна зловживати принципом консенсусу в такій організації, як НАТО, — зазначив він.

За його словами, Угорщина використовує відверті принципи тиску на Україну. Угорська сторона вимагає юридичних гарантій, що закон не буде імплементовано.

— Я не бачу розмов у такому тоні. Ми зі свого боку пропонуємо вирішити це питання в рамках існуючих механізмів через Річну національну програму на 2018 рік, — заявив він.

Пристайко також упевнений, що у квітні відбудеться засідання комісії Україна — НАТО на рівні міністрів закордонних справ.

Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт продовжуватиме тиск на Україну через ухвалений закон про освіту.

Міністр заявив, що Угорщина й надалі планує використовувати право вето країни в НАТО, як "єдиний інструмент, за допомогою якого вона може захистити закарпатських угорців і змусити Україну діяти відповідно до міжнародних норм".

За його словами, для зняття вето, Україна має ухвалити рішення щодо призупинення дії закону. Також Угорщина наполягає на проведенні консультацій із залученням нацменшин.

QHA