КИЇВ (QHA) -

Деякі народні депутати панічно бояться зміни влади, тому вони не хочуть приймати законопроект про депутатську недоторканність. Про це сказав кореспонденту QHA глава фракції «Самопоміч» Олег Березюк.

У самому документі, поданому вчора у парламент президентом України Петром Порошенком, як і в депутатському, йдеться про часткове зняття депутатської недоторканності — передбачається, що парламентарі матимуть імунітет під час виступів у Верховній Раді і під час виконанні депутатських обов'язків. Відмінність полягає в тому, що президентський закон почне діяти з 1 січня 2020 року, а депутатський відразу після його прийняття.

Все, що сьогодні відбувається у парламенті це мишача метушня для відволікання уваги, яка триває вже протягом 20 років. Ви знаєте, що в четвер за президентський законопроект про депутатську недоторканність з великим героїзмом проголосує більшість депутатів. Адже, по суті, вони будуть голосувати за те, щоб цей законопроект направити на експертизу в Конституційний суд, який після останніх правок став антиконституційним, сказав народний депутат.

Також Олег Березюк зазначив, що більшість депутатів не хоче голосувати за законопроекти про вибори і створенні Антикорупційного суду.

У них панічний страх, оскільки Антикорупційний суд може зачепити топ-менеджерів цієї країни. Ми живемо у царській чи президентській державі? Ми живемо у парламентсько-президентській державі. Чому ми повинні чекати, коли президент подасть законопроект про створення Антикорупційного суду? Венеціанська комісія погодила законопроект №6011 і вважає його важливим, але у зв'язку із маніпуляціями президентської адміністрації і влади його не хочуть приймати. Це робиться для того, щоб довше відтягнути момент створення Антикорупційного суду, сказав Березюк.

Як відомо, Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) закликає Порошенка внести у Раду законопроект про створення Антикорупційного суду з урахуванням її рекомендацій.

Вчора голова Ради Андрій Парубій закликав авторів законопроектів №6011 і №6529 (про створення Антикорупційної палати) відкликати свої документи для того, щоби президент зміг внести свій варіант.

Представник президента у Верховній Раді Ірина Луценко заявила, що Порошенко закликав депутатів створити робочу групу з розробки законопроекту про створення Антикорупційного суду.

Нагадаємо, 17 жовтня президент України Петро Порошенко подав на розгляд ВР зміни до Конституції щодо депутатської недоторканності.

При цьому у Верховній Раді зареєстрований законопроект про зняття депутатської недоторканності, який підписали 158 депутатів. Документ передбачає ті самі зміни, що і президентський, але набуває чинності наступного дня після публікації.

QHA