КИЇВ (QHA) -

Затримані в районі адміністративного кордону з окупованим Кримом двоє правозахисників з Кримської правозахисної групи та представник офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини в'їжджали на непідконтрольну Україні територію. Про це QHA розповів помічник керівника Держприкордонслужби України Олег Слободян.

— Група правозахисників дійсно перетинала лінію розмежування за встановленим порядком. Для громадян України ніяких дозволів не треба, — сказав Слободян.

При цьому він зазначив, що такого поняття як «нейтральна зона» між КПВВ не існує.

— Затримання можливе, тільки якщо вони перебували на тимчасово окупованій території. На території, підконтрольній Україні, це неможливо, — додав він, не уточнивши причини затримання і мету візиту.

У свою чергу, представник офісу омбудсмена України Михайло Чаплига повідомив, що метою візиту правозахисників була перевірка роботи КПВВ на адмінкордоні з української сторони на предмет дотримання прав людини.

— Як вони опинилися за межами КПВВ — для нас загадка, — пояснив Чаплига.

Раніше Кримська правозахисна група зв'язалася з представником офісу омбудсмена, який був затриманий 13 березня разом із Ольгою Скрипник та Володимиром Чекригіним на пункті пропуску «Каланчак» на адмінкордоні з анексованим Кримом.

За його словами, затриманих допитують на російському пункті пропуску і не везуть на територію Криму.

— У даний момент Ольгу і Володимира допитують співробітники ФСБ на російському пункті пропуску на кордоні з Кримом, — сказано в повідомленні на на сторінці групи в Facebook.

Ольга Скрипник збирала доказову базу для позову України до Міжнародного суду ООН проти Росії. Після анексії Криму переїхала з Ялти на материкову Україну. Працює в Центрі громадянської освіти «Альменда».

QHA