МОСКВА (QHA) -

Для громадян, які отримали «паспорти» незаконних терористичних формувань «ДНР» і «ЛНР», у Росії будуть діяти ті ж міграційні правила, що і для громадян України. Про це повідомляє російське видання РБК з посиланням на джерела у Держдумі РФ і МВС Росії.

Так, громадяни з окупованих террріторій Донбасу, які мають псевдодокументм від бойовиків, зможуть перебувати на території Росії, не маючи дозволу на проживання не більше 90 днів поспіль, після чого повинні на 90 днів залишити країну.

— Ми з подивом дізналися, що жителі ДНР і ЛНР повинні кожні 90 днів виїжджати. Люди про це не знали, — прокоментували ситуацію в Держдумі.

У той же час російські депутати зазначають, що в указі Путіна про визнання у РФ «документів» так званих «ДНР» і «ЛНР» володарі «паспортів», виданих терористами, названі жителями окремих районів Донецької та Луганської областей України, а відповідно, українцями . Отже, для них і будуть діяти ті ж обмеження, що і для громадян України.

При цьому голова комісії РПЛ з міграційної політики Євген Бобров на питання журналістів прямо заявив, що вихідці з незаконних «республік» Донбасу дійсно сприймаються російськими органами влади як українські громадяни.

Нагадаємо, указом від 18 лютого президент Росії Володимир Путін фактично визнав дійсними у РФ документи, що засвідчують особу, видані терористами «ДНР» і «ЛНР». На підставі цих псевдодокументів громадянам, які проживають на окупованій території України, дозволяється в'їзд на територію Російської Федерації. Визнання «документів» назване тимчасовим — «на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод».

МЗС України заявило, що, визнаючи нелегітимні органи «влади» на Донбасі, Росія намагається порушити суверенітет України.

Офіційне визнання Росією так званих «документів», виданих самопроголошеною владою терористичних організацій «ДНР» і «ЛНР», суперечить цілям Мінського переговорного процесу, повідомляється на сторінці посольства США в Україні у Twitter.

ФОТО: інтернет

QHA