МОСКВА (QHA) -

У законопроекті, також відомому як «закон садистів», раніше було прописано, що співробітники ФСВП можуть застосовувати спеціальні засоби за будь-яке порушення режиму утримання ув'язнених. У третьому читанні цю норму прибрали, тому до ув'язнених за порушення режиму утримання фізична сила застосовуватися не може. Однак співробітники мають право застосовувати фізичну силу і вогнепальну зброю, якщо несилові способи не діють при непокорі та протидії вимогам органів. Законопроект доповнений положенням, згідно з яким «за наявності можливості» застосування фізичної сили і спецзасобів підлягає фіксації на відеокамерах. Спецзасоби можуть застосовуватися для припинення непокори або протидії з боку засуджених тільки у випадках, пов'язаних із загрозою насильства, небезпечного для життя і здоров'я співробітників.

Також з'явилася вимога про «невідкладний» виклик лікаря до засуджених після застосування сили, спецзасобів або зброї.

— Так, закон дещо змінився у порівнянні з канібальською версією на самому початку. Раніше він був небезпечним, тепер він багато в чому став безглуздим, — коментує ситуацію екс-депутат Держдуми Дмитро Гудков у Фейсбуці.

Нагадаємо, що в жовтні минулого року Держдума РФ прийняла поправки до першого читання. Правозахисники прозвали цю ініціативу «законом садистів», бо, на їхню думку, вона дає співробітникам Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) право безкарно бити засуджених за будь-яку провину.

ФОТО: інтернет

QHA