ВАШИНГТОН (QHA) -

Марк Тонер, виконуючий обов'язки представника зовнішньополітичного відомства, зазначив, що Сполучені Штати виступають за мирне врегулювання ситуації навколо транспортної блокади окупованих районів Донецької та Луганської областей, оскільки ця блокада може мати серйозні наслідки для всієї країни.

За словами Тонера, США уважно і на постійній основі стежать за подіями, що розгортаються на окупованих територіях Донбасу, і Вашингтон наполягає на вирішенні питання тільки мирним шляхом, з повагою до територіальної цілісності України.

— Ми відстежуємо цю блокаду на Сході України на постійній основі, — констатував офіційний представник Держдепартаменту США.

Спікер під час телефонного брифінгу у четвер додав, що поки не може дати оцінку тому, як нове рішення Києва співвідноситься з Мінською угодою, зазначивши, що «ситуація почала різко змінюватися».

Нагадаємо, 15 березня РНБО відреагував на захоплення розташованих в ОРДЛО підприємств, які перебували під українською юрисдикцією, і загострення ситуації в зоні АТО.

РНБО ухвалила тимчасово, до реалізації пунктів 1-2 Комплексу заходів з виконання Мінських домовленостей від 12 лютого 2015 року, а також до повернення під українську юрисдикцію захоплених підприємств, припинити переміщення вантажів через лінію розмежування.

Міністерству внутрішніх справ України, Національній поліції України, Національній гвардії України за участю Служби безпеки України доручено невідкладно припинити переміщення вантажів через лінію розмежування залізничними та автомобільними шляхами. Переміщення вантажів припинено з 13 години 15 березня.

Кабінету Міністрів доручено невідкладно розробити і ввести в дію план заходів щодо забезпечення безпечного і надійного функціонування паливно-енергетичного і металургійного комплексу України, проаналізувати негативний вплив захоплення підприємств в ОРДЛО на економіку і бюджет країни і вжити заходів щодо його мінімізації.

ФОТО: інтернет

QHA