ВАШИНГТОН (QHA) -

Влада Сполучених Штатів висловлює глибоку стурбованість у зв'язку з загостренням ситуації в зоні збройного конфлікту на сході України, сказано в заяві Держдепу США.

— Сполучені Штати глибоко стурбовані нещодавнім сплеском насильства на сході України в районі Авдіївки та Ясинуватої. З 28 січня Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ повідомила про різке посилення бойових дій, у тому числі із застосуванням важкої артилерії та інших видів зброї, які заборонені Мінською угодою, — заявило американське зовнішньополітичне відомство.

Крім того, у Держдепі зазначили, що через відновлення бойових дій загинули десятки українських військових і десять чоловік цивільних, а 17 тисяч мирних жителів, у тому числі дві з половиною тисячі дітей, залишилися без води, тепла або електрики.

— Щоб запобігти більшої гуманітарної кризи, ми закликаємо до негайного сталого і повного припинення вогню, а також забезпечення безперешкодного доступу для спостерігачів ОБСЄ. Ми також підтверджуємо підтримку США повної імплементації Мінських угод, — стверджує Держдеп.

Як повідомляло QHA, вчора, 31 січня, на екстреному засіданні ОБСЄ, присвяченому ситуації в Авдіївці, Росію закликали дотримуватися режиму припинення вогню і виконувати Мінські домовленості.

ФОТО: інтернет

QHA