ВАШИНГТОН (QHA) -

Державний департамент Сполучених Штатів Америки (зовнішньополітичне відомство США — ред.) твердий у своїй позиції з приводу санкцій відносно Росії — обмежувальні заходи будуть діяти доти, поки РФ не поверне Крим під суверенітет України. Офіційна заява була опублікована на сайті Державного департаменту США.

У заяві прямо вказується, що Росія провела свій псевдореферендум з «приєднання» Криму 3 роки тому під дулами військових, що окупували півострів.

— Росія організувала нелегітимний референдум, на якому жителі Криму були змушені голосувати, а озброєні до зубів іноземні війська окупували їхні землі, — заявив чиновник.

Стверджується, що окупаційна «влада» у Криму зараз є співучасниками репресій проти місцевого цивільного населення, зокрема, проводяться тортури, каральні госпіталізації, а також викрадення інакомислячих.

— За останні три роки російська окупаційна «влада» у Криму залучена до кампанії з придушення інакомислення. Спостерігачі з прав людини зафіксували насильницькі зникнення, позасудові страти, тортури і каральні психіатричні госпіталізації.

Держдеп закликав Росію припинити придушення свободи слова у Криму і мирних зібрань, а також переслідування за релігійною ознакою.

— Крим — це частина України. Сполучені Штати знову засуджують російську окупацію Криму і закликають до її негайного припинення. Наші санкції щодо Криму збережуться доти, поки Росія не поверне контроль над півостровом Україні, — підсумували в Держдепі.

Нагадаємо, як повідомляло QHA, 13 березня Рада Європейського Союзу продовжила санкції відносно Росії за військову агресію та окупацію територій України ще на 6 місяців. Стверджується, що аргументів для зняття або ослаблення санкцій європейські дипломати не побачили.

ФОТО: інтернет

QHA