КИЇВ (QHA) -

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, на засіданні 9 січня візьме рішення про розподіл 2 мільярдів гривень між енергогенеруючими компаніями теплоелектростанцій.

Про це заявляють українські ЗМІ.

Чверть з цієї суми розподілять між ПАТ "Центренерго" (294,40 млн гривень) і ПАТ "Донбасенерго" (225,79 млн гривень).

Більшу ж частину — 1,48 млн гривень — отримають компанії Ріната Ахметова ПАТ "ДТЕК Дніпроенерго" (374,91 млн гривень), ПАТ "ДТЕК Західенерго" (744,63 млн гривень), ТОВ "ДТЕК Східенерго" (360,26 млн гривень).

Кошти призначені для погашення заборгованості, що утворилася до 1 вересня 2017 року перед ТЕС, із подальшим направленням грошей тільки на оплату за договорами на поставку вугілля.

Для виконання цього рішення ДП "Енергоринок" в листопаді вже взяв кредит на 2 мільярди гривень в "Ощадбанку".

Для запуску цієї схеми НКРЕКП має прийняти рішення "Про алгоритм перерахування коштів з поточного рахунку зі спеціальним режимом використання оптового постачальника електричної енергії" та "Про внесення змін до кошторису ДП "Енергоринок" на 2018 рік".

Вони необхідні, щоб уникнути виконання закону "Про електроенергетику", яким визначено алгоритм розподілу коштів "Енергоринок" для погашення боргів перед виробниками е/е.

У спрощеному вигляді алгоритм виглядає так. Всі гроші ДП "Енергоринок" на погашення боргів повинні розподілятися між виробниками в наступній пропорції: приблизно 50% грошей іде на ТЕС, 40% — "Енергоатом", інші 10% діляться між "Укргідроенерго", "Укренерго", ТЕЦ і виробниками "зеленої" е/е. Спочатку закривають старі борги перед виробниками електроенергії.

Планована ж зараз схема припускає, що всі гроші отримають теплоенергетики, тобто "Енергоатом" і всі інші не отримають на погашення боргів нічого.

Раніше кіпрський суд прийняв рішення заморозити активи олігарха Ріната Ахметова на суму 820 мільйонів доларів у справі "Укртелекому".

Рінат Ахметов має право оскаржити рішення суду до 8 січня 2018 року. У компанії олігарха коментувати ситуацію не стали, пославшись на те, що "різні судові процеси в цьому питанні все ще очікують на розгляд". Серед заморожених активів — лондонська квартира Ахметова, яка на момент покупки була найдорожчою приватною резиденцією у Великобританії.

Рішення суду означає, що три з п'яти найбагатших українських олігархів на даний момент мають заморожені активи.

Раніше повідомлялося, що прибутки Ахметова від роботи підприємств в ОРДЛО зросли.

QHA повідомляло, що згідно з рейтингом ТОП-100 найбагатших українців найбільшим капіталом в країні володіє бізнесмен Рінат Ахметов, статки якого за рік зросли на 68%.

Джерело: Наші гроші

 

QHA