КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України створила робочу групу з депутатів, які після окупації продовжують розвивати свій бізнес в окупованому Криму, щоб виправити помилки, пов'язані із законом «Про створення вільної економічної зони «Крим». Про це повідомив дипломат, голова правління «Майдану закордонний справ» Богдан Яременко.

Він зазначив, що українським політикам потрібно звернути увагу на те, що вони зробили неправильно.

— Звичайно, це ворог, варварський, який підступно напав без оголошення війни. Але уроки ми маємо зробити свої, і ми маємо з'ясувати, що ми зробили неправильно. Думаю, що при цій владі ми не розберемося. Деякі вже вдаряються у мемуари про те, як вони мужньо програли військові кампанії за Крим і Схід. Деякі пояснюють свою бездіяльність. Деякі розповідають, що вони робили, але це не дало результату ... Тут у мене є тільки одне питання: якщо у тебе за посадовими обов'язками написано «захищати Україну, ухвалити рішення про застосування Збройних Сил», а ти не ухвалив і не захистив Україну ... то все — «не зміг»? На цьому історія закінчується?

Яременко підкреслив, що деякі українські компанії продовжують працювати в Криму.

— Декілька днів тому апеляційний суд ухвалив рішення про скасування санкцій, введених Мінекономіки проти російської компанії, яку підозрюють у заохоченні анексії Криму. Компанія продовжує спокійно працювати, хоча всі розуміють, що це як і «Росспівробітництво» та РПЦ — філія російських спецслужб на території України. Це компанія, яка викачує гроші. Ось журналісти розслідують, що Фірташу досі належить «Титан» в Криму. Виявляється, два гірничо-збагачувальні комбінати в Україні продовжують відвантажувати туди руду. А для її перевезення незаконно використовують українські судна. Тобто, далі є люди, яким це подобається.

Дипломат додав, що в Україні створили робочу групу щодо зміни закону «Про створення вільної економічної зони «Крим» з трьох депутатів, у яких є свій бізнес на анексованому півострові.

— А ще історія із законом «Про створення вільної економічної зони «Крим», який ми всіляко критикували. Тоді ми навіть написали проект президентського вето разом зі співробітниками Адміністрації президента у 2014 році. Все одно підписав президент. Правда, завдяки кримським татарам, через акції блокади Криму, президент згодом визнав, що закон поганий, тому треба змінювати. Два роки чекали, парламентський Комітет з питань податкової та митної політики організував робочу групу ... А хто туди увійшов? Троє депутатів. Один працював директором з юридичного напрямку «Фоззі» (група, яка має супермаркети). І під час його роботи у 2014 році ця компанія спокійно перереєстровувала усі свої магазини на російські імена. Другий — секретар цієї робочої групи, який має змінити усі неправильні закони, володів консервним заводом — й надалі контролює його через московські фірми. Третій — Герега, власник мережі «Епіцентр». Створює у травні 2014 року у Підмосков'ї компанію «Русстрой К». І ось тепер «Епіцентр» в Криму належать «русострою» Герегу.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна знайде важелі впливу на німецькі компанії, які вважають Крим російським.

Джерело: 1+1

QHA