КИЇВ (QHA) -

Під час обговорення законопроекту №4301 про відшкодування збитків за пошкоджене або зруйноване в результаті бойових дій приватне житло за час проведення АТО у народних депутатів виникли суперечки. Ініціатор законопроекту — народний депутат «Опоблоку» Наталія Королевська. Багато з нардепів вважають, що не Україна має платити за відновлення зруйнованих будинків, а Росія, оскільки через її агресію українці на Сході залишилися без житла.

— Коли я почув назву цього закону, я не зрозумів, в якому парламенті ми знаходимося. Може бути, це російська Дума? Хіба це ми зруйнували будинки цих людей, захищаючись від московських нелюдів? Я б порадив тим, хто вносить такі законопроекти, їхати в Москву і там приймати їх, сказав нардеп від фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв, виступаючи з трибуни Ради перед голосуванням за законопроект, передає кореспондент QHA.

Нардеп сказав, що не здивований пропозиціями Наталії Королевської, однак здивувався, що у співавторів законопроекту №4301 стоять прізвища депутатів від БПП.

«Батьківщина» не прийняла законопроект через некоректні формулювання.

Глава «Радикальної Партії» Олег Ляшко у своєму виступі сказав, що не можна протиставляти людей зі Сходу і Заходу України.

— Коли обговорюється відновлення зруйнованого Донбасу в результаті російської окупації, уваги в цьому залі майже немає. Щоб звільнити Донбас, треба об'єднати Україну, а не розділяти на східну і західну, сказав він, додавши, що українська держава обов'язково має допомогти відновити Донбас, Наша фракція домоглася, щоб у прийнятому бюджеті 3 млрд 200 млн гривень пішли на підтримку переселенців і оплати їм житла. Завдання кожного депутата допомогти стражденним українцям, сказав Ляшко.

Ігор Лапін з «Народного Фронту» висловився за те, щоб росіяни самі відбудовували зруйновані будинки.

Позафракційний депутат Оксана Сироід вважає, що прийняття закону фактично легітимізація внутрішнього конфлікту на Донбасі.

Треба вимагати компенсації від Росії, інакше ваші заклики тут не варті виїденого яйця, сказала вона.

Віце-спікер ВРУ Ірина Геращенко повідомила, що продовжує працювати по лінії Мін'юсту і наполягати на міжнародному тиску на Росію, щоб окупанти відбудовували зруйновані будинки.

— 4 млрд гривень з бюджету України пішло вже на відновлення інфраструктури зруйнованого Росією Донбасу, уточнила Геращенко.

У підсумку законопроект підтримали лише 130 депутатів, «проти» виступили 10. Депутати не підтримали голосування і на повторному розгляді, тому законопроект № 4301 відхилили.

QHA