КИЇВ (QHA) -

Народні депутати не проголосували за жоден з трьох законопроектів про вибори до Верховної Ради, всі вони відхилені.

Для розгляду були запропоновані проекти законів про вибори, авторства депутата від "Опозиційного блоку" Юрія Мірошниченка — №1068, авторства депутатів від "Батьківщини" №1068-1 та групи депутатів від різних партій — 1068-2.

Ці законопроекти пропонували різні моделі виборів до парламенту. Але жоден з документів не набрав необхідної кількості голосів.

Пізніше депутати спробували проголосувати за те, щоб повернути законопроект №1068-2, який набрав 177 голосів, на доопрацювання авторів. Але голосів знову не вистачило.

Тому всі законопроекти вважаються відхиленими.

Варто зазначити, що зараз депутати намагаються скасувати «Систему Януковича», за якою половина парламенту обирається за партійними списками, інша — за мажоритарними округами. Повернення Конституції зразка 2004 року передбачало обрання Ради з чистою пропорційною системою. Але навіть після втечі Януковича депутати так і не змогли скасувати мажоритарку.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що президент України Петро Порошенко вважає, що на наступній сесії Верховна Рада України проголосує за скасування недоторканності.

Джерело: Українська правда

QHA